Людський мозок досі залишається найцікавішим та найскладнішим об’єктом у Всесвіті. Видатні нейробіологи та фізики не припиняють досліджувати його дивовижні властивості, адже до цього часу вони до кінця не вивчені. Чи зможуть наукові досягнення дати нам суперздібності, які бувають у героїв коміксів: суперсилу, суперчуття, супервміння?
«Майбутнє передбачити складно, але пройде не так багато часу, і комп’ютер, яким ви користуєтесь, перетвориться на соціального робота. Ви зможете з ним розмовляти, фліртувати, навіть сердитись і кричати на нього – і він розумітиме вас і ваші емоції»
(Терренс Сейновскі)
Давайте спробуємо уявити, як технології майбутнього змінять наше повсякденне життя:
- цілком можливо, ми навчимося вдосконалювати інтелект за допомогою генної терапії, медикаментів і магнітних пристроїв
- напевно, ми зможемо переглянути відеозапис сну, що снився попередньої ночі, та зазирнути у власну підсвідомість
- науковці зможуть завантажувати у мозок спогади і нові навички, а ушкодження конкретної ділянки мозку зможе повністю усунути проблему наркозалежності
- усі пристрої, за допомогою яких ми комунікуємо з комп’ютерами (миша, клавіатура тощо), колись можуть повністю зникнути. Ймовірно, в майбутньому ми просто подумки віддаватимемо накази – й крихітні чіпи, сховані в довкіллі, беззвучно виконуватимуть усі наші бажання
- можливо, незабаром ми зможемо вбудувати штучний інтелект у наше власне тіло, аби вдосконалити природні чуття і здібності.
Так, це наукова фантастика, але тільки сьогодні!
Аби дізнатися більше про роботу мозку та технології майбутнього, #варто прочитати книгу-бестселер від зіркового автора Мічіо Кайку «МАЙБУТНЄ РОЗУМУ. Наукові спроби осягнути, вдосконалити і підсилити інтелект».
Ця книга – унікальна можливість зазирнути в майбутнє, оскільки наука починає наздоганяти наукову фантастику. «Сьогодні аватари й сурогати належать суто до сфери наукової фантастики, але колись вони можуть стати важливим інструментом науки». (Мічіо Кайку)
P.S. Мічіо Кайку – американський науковець японського походження, автор науково-популярних книг. Його твори розповідають про науку майбутнього доступною для читача мовою.