Дата публікації:
22 грудня 2022
Кількість переглядів:
417
Поділитися:

Ми перебуваємо в розпалі першої у світі кібервійни, в якій держава-агресор використовує технології, пропаганду, дезінформацію та цифрові інструменти як зброю. Тому кожен із нас має опанувати прості правила цифрової безпеки, щоб підтримувати стабільність власного цифрового простору.

В Україні запущено безкоштовний інструмент із цифрової безпеки – онлайн-платформу Nadiyno. Перед запуском платформи були вивчені загрози, характерні для різних аудиторій, окупованих та підконтрольних територій. Цікавилися, які небезпеки виникають в активістів, волонтерів. Було виявлено, що людям найчастіше зламують облікові записи в соцмережах, коли вони, наприклад, не користуються двоетапною автентифікацією. 

Nadiyno – інструмент створений для підвищення цифрової грамотності громадян: посилення особистої онлайн-безпеки, подолання онлайн-загроз, захисту персональних даних. 

Платформа має три розділи для користувачів: база знань, безпека в умовах війни та безпека за 10 хвилин. Усі розділи містять поради щодо безпеки пристроїв з операційними системами: Android, iOS, MacOS, Windows. Також зібрано поради щодо захисту та видалення акаунтів месенджерів та соцмереж (Telegram, Instagram, Facebook Messenger, Viber, WhatsApp, TikTok, Twitter, Signal, Google, YouTube). 

Поради кожного розділу можна відсортувати за темами: акаунт, інструменти, комунікації, програмне забезпечення, смартфон та ноутбук. Вони подають готові рішення для складних ситуацій і перевірені актуальні поради. Людина сама може зайти, почитати поради та отримати індивідуальну консультацію в оператора. Є 10 операторів, які готові відповісти у чаті у різних месенджерах: Signal, Telegram, WhatsApp. Також можна залишити запит через форму на сайті.

Які поради можна отримати на платформі Nadiyno?

  • налаштування двофакторної аутентифікації;
  • збереження паролів;
  • очищення історій дзвінків та історій пошуку;
  • перегляд видалених повідомлень;
  • безпека користування VPN-сервісами;
  • економії заряду смартфона на випадок блекауту;
  • створення прихованих файлів на пристроях;
  • безпека користування месенджерами на окупованих територіях;
  • збереження вмісту акаунтів соцмереж перед видаленням.

Особливо корисна платформа для жителів тимчасово окупованих територій України. Вона допоможе підготуватися до перевірки смартфона та уникнути професійного прослуховування.

Наразі цей ресурс працює в тестовому режимі.

Гаряча лінія Nadiyno працює з 8:00 до 22:00, 5 днів на тиждень. Але якщо ви поставите запитання в неробочі години, його опрацюють за першої можливості в робочий час.

Розповідайте про проєкт знайомим та захищайте свої дані надійно!


Платформа Nadiyno створена в межах проєкту “Цифрова екстрена підтримка громадянського суспільства в Україні” від ГО “Інтерньюз-Україна”, що фінансується Міністерством закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (GAC) через канадську неприбуткову організацію eQualitie Inc. Інформаційними партнерами платформи стали Міністерство цифрової трансформації України та національний проєкт Дія.Цифрова освіта.



1 Dislike0

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua