Цифрові інструменти та послуги – невід’ємна частина сучасного життя. Важко уявити світ без смартфонів, додатків, Інтернет-банкінгу, GPS-навігаторів і величезного вибору музики та фільмів.
Відомо чимало практичних доказів ефективності цифрових технологій для ОХОРОНИ ДОВКІЛЛЯ. Вони допомагають:
- контролювати якість повітря та шуму
- зекономити воду, виявити забруднення та витоки
- підвищити надійність та правильність водорозподілу
- визначити обсяги відходів та оптимізувати їх утилізацію.
Водночас цифрові технології генерують певний обсяг шкідливих викидів, а отже, ЗАЛИШАЮТЬ ВУГЛЕЦЕВИЙ СЛІД, адже під час користування інтернетом ми витрачаємо велику кількість електроенергії. Наприклад, ви відправляєте електронний лист, але перш ніж його отримає ваш адресат, спочатку лист надійде в дата-центр email-провайдера, який збереже його і тільки потім передасть через сервер у дата-центр вашого отримувача.
У науково-дослідному інституті Öko-Institut визначили, що кожен пошуковий запит, який ми створюємо в інтернеті, генерує близько 1,45 гр. CO2. Якщо кожного дня ми створюємо близько 50 пошукових запитів, це генерує 26 кг СО2/рік. А тепер уявіть, що таких листів – мільярди!
Але ж як зменшити вуглецевий слід цифровізації?
- скасуйте непотрібну email-розсилку
- видаляйте старі листи, регулярно «чистіть» спам та кошик
- очистіть кеш на вашому смартфоні
- видаляйте зайві програми та додатки, застарілі файли
- користуйтесь хмарним сховищем для зберігання файлів
А найголовніше – переходьте на «зелену» енергетику!
P.S. Вуглецевий слід – це викиди вуглецю, які утворилися внаслідок діяльності людини, організації, міста чи країни. Це зручна величина вимірювання шкідливого впливу людини на клімат.