Дата публікації:
03 листопада 2022
Кількість переглядів:
731
Поділитися:


 

6 листопада світова спільнота відзначає Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів.

Шкода, завдана навколишньому середовищу військовими діями, негативно позначається на стані екосистем та стосується не однієї держави і не одного покоління.

Нині росія руйнує екологію України. Через війну наша держава вже зазнала збитків у понад 35 млрд доларів.  Війна стала справжнім лихом для природно-заповідного фонду України. Знищені та пошкоджені сотні гектарів лісових насаджень, гинуть тисячі червонокнижних рослин і тварин.

«Під загрозою близько 20 відсотків природних заповідників, зафіксовано біля 2 тисяч випадків шкоди навколишньому середовищу»,- заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець на слуханні Парламенті ЄС в Страсбурзі. 

Через бойові дії у Чорному морі загинуло 50 тисяч дельфінів. Потужні вибухи руйнують навігаційну систему тварин, і вони, осліплені, гинуть з голоду або викидаються на берег.

Росія нищить за лічені хвилини все те, що формувалося і створювалося сотнями років. Відновити міста буде простіше, аніж нашу природу. Тому на сьогодні наша держава, волонтери, активісти фіксують усі випадки екоциду в Україні. Екологічний тероризм має бути покараний.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, не лише інформує населення, а залучає безпосередньо громадян: відтепер кожен українець може передати дані про заподіяну росіянами шкоду довкілля завдяки спеціальному застосунку "ЕкоЗагроза".

Джерела з достовірною інформацією про вплив війни на довкілля:

  • Стежити за станом навколишнього середовища зараз можна на інтерактивній мапі.
  • Щотижневий дайджест Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України про основні злочини проти природи України.
  • SaveEcoBot - єдиний в Україні екологічний чат-бот, що поєднує дані про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля.
  • Сайти українських природоохоронних та екологічних організацій Українська природоохоронна група та Екодія, Екологія. Право. Людина містять інформацію про злочини проти довкілля, до чого вони можуть призвести і як можна з ними боротися.

Вторгнення росії в Україну має катастрофічні екологічні наслідки для всього світу. Цього літа весь світ переживав аномальні погодні явища. Європа зіткнулася з найсильнішою за останні 500 років посухою. 

Звісно, що зараз для кожного українця в пріоритеті збереження власного життя та задоволення основних потреб в жорстоких воєнних реаліях. Врешті, кожен з нас сьогодні може думати, що екосвідомість не на часі. Але зараз ворог чинить величезну шкоду нашому довкіллю, і після нашої Перемоги гостро постане питання відновлення природи. Але на відновлення природи, на жаль, потрібно буде більше часу та сил, можуть піти десятиліття. 

Тому ми на своєму рівні вже зараз можемо хоч якось підтримувати рівновагу та не погіршувати ситуацію: ходити за покупками з багаторазовим шопером, використовувати екологічні засоби для дому та догляду, носити із собою багаторазову пляшку з водою або просто не купувати чергову футболку.

Ми віримо та впевнено крокуємо до Перемоги та відновлення нашої держави!

 

1 Dislike0

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua