Дата публікації:
18 лютого 2022
Кількість переглядів:
440
Поділитися:

20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. Саме в цей день 2014 року у столиці загинули десятки українців, які віддали своє життя за демократичні цінності, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє України. 

Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір.

Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, різної долі, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.

Щороку у містах України й за кордоном відбувається Всесвітня тиха акція «Ангели пам’яті», на якій традиційно паперовими янголами вшановується пам'ять про героїв України різних часів.

Небесну Сотню пам’ятатимуть завжди, про них обов’язково знатимуть прийдешні покоління, бо Герої не вмирають!

Ділимось з вами підбіркою книг про події на Майдані, Революцію Гідності та її героїв.

"Майдан погляд з середини""Майдан. Свідчення. Київ, 2013-2014 роки". Ця книга — добірка свідчень про події Революції Гідності в Україні (листопад 2013 — лютий 2014 років). Зібрано та публікуються розповіді оборонців, медиків, священників, митців — людей різного віку та фаху, мешканців практично всіх регіонів країни. Вони були учасниками й свідками Майдану — етапу "народження нової нації".

  

 

"Майдан погляд з середини""Небесна Сотня. Антологія майданівських віршів". Ця антологія є першою і відразу ж вдалою спробою зібрати, упорядкувати та зберегти майданівські вірші. Літературну та історичну цінність цієї книги без перебільшення можна прирівняти до антології Юрія Лавриненка «Розстріляне відродження», адже якщо б у 30-ті роки минулого століття доробки українських сподвижників-письменників не були зібрані в один збірник, існувала величезна загроза тому, що більшість творів були б втрачені. Безперечно, антологія «Небесна Сотня» претендує на високе звання «народна книга».

  

"Майдан погляд з середини"«Майдан. Погляд зсередини» це історія про простих людей — справжніх, щирих, добрих і небайдужих. Проте їм судилося стати насправді незвичайними, видатними людьми. У подіях Революції гідності на київському Майдані їм довелось поєднати доброту і терпимість із праведною люттю задля порятунку всієї України.

  

  
"Небесна сотня. Життєписи"«Небесна сотня. Життєписи» – це документально-публіцистичний мартиролог Героїв Небесної Сотні. У першому томі – нариси-життєписи, що розповідають про тридцять п'ять яскравих доль активістів Євромайдану, які віддали життя заради перемоги демократії, маловідомі біографічні факти, спогади та свідчення, рідних, друзів, земляків.

   

 

"Слово Майдана"

На сторінках книги «Слово майдана» розповіді з перших вуст: як тих, хто стояв на барикадах, так і волонтерів, сотників, медпрацівників, міліціонерів, комунальників, нянь, пенсіонерів, батьків загиблих активістів. Всі оповідання – цікаві, відверті, емоційні та по-своєму унікальні.

 

   

 "Небесна сотня"«Небесна сотня» – це не тільки коротка хронологія подій Євромайдану, що поєднує факти з переживаннями очевидців, а й біографії тих, кого забрала революційна зима 2014 року. Герої цієї книги – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Хтось із них дуже любив театр, хтось писав вірші, хтось не уявляв життя без футболу, хтось вдягав рицарські обладунки та захоплювався історичною реконструкцією. Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». 


"2014"«2014» – це роман про рік, який усе змінив. Про рік, який розпочався ще восени 2013-го, з виходів на майдани, і продовжився війною. Як люди реагують на історію? Як вона їх змінює – і як вони творять її, змінюючись при цьому? Від перших ночей на Майдані – до війни, що досі триває.

 

 

 
"Майдан. Нерассказанная история"«Майдан. Нерассказанная история» це й репортаж, і журналістське розслідування, і аналітика. Попри те, що в книзі багато вже відомих фактів, її текст переповнений ексклюзивом, уміщеним у свідоцтва основних учасників подій «з обох боків барикад». Завдяки цьому текст захоплює, тримає в напрузі до останньої сторінки, як справжній детектив.

    

  

"Майдан після майдану"

Написати книгу «Майдан після майдану» автора надихнуло сором'язливе замовчування подій на Майдані Незалежності після Революції Гідності. Тим більше, що все частіше можна почути, що революція ще не закінчилася, вона продовжується. Для багатьох учасників тих подій ще тоді, в лютому 2014 року, було це зрозуміло. Але довелося вибирати: або воювати, або тиснути на владу. Частина активістів залишилася на Майдані. Не всі їх розуміли, багато образливих слів доводилося вислуховувати. Ціле спекотне літо майданівці намагалися контролювати владу, підштовхувати її до реальних дій та проведення реформ. 

"Разом - сила!": Риторика українського спротиву

У збірці есеїв «Разом - сила!»: Риторика українського спротиву авторка пропонує читачеві аналіз понад 800 слоганів українського спротиву – у фокус потрапляє період Євромайдану 2013–2014 рр. та подальший розвиток подій в сучасній Україні.

 

  


"Майдан. Пряма мова"

35 інтерв'ю, записаних з учасниками та свідками подій Революції Гідності в Україні, складають першу книжку видавничої серії усних історій «Майдан. Пряма мова» Євромайдан - драматичний період новітньої історії України постає перед нами у спогадах, враженнях, роздумах учасників тими епізодами пережитого, які вони особисто вважають важливими, які їх найбільше вразили та запам'яталися. 

 

0 Dislike0

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua