Дата публікації:
10 листопада 2021
Кількість переглядів:
602
Поділитися:

Ми живемо в часи глобальної діджиталізації. Ще й карантинні умови внесли в наше життя свої корективи. Багато хто працює дистанційно, обробляючи величезну кількість інформації. Тому поряд із звичними вже нам екологічними постали цифрові проблеми. Ми потребуємо онлайн-прибирання: звільнити наше цифрове життя від цифрового непотребу, видалити всю зайву інформацію зі своїх ґаджетів.

ЩО ТАКЕ «ЦИФРОВЕ СМІТТЯ» І ЧОМУ ВОНО ТАКЕ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ НАШОГО ДОВКІЛЛЯ?

Чи бачите ви цифрове сміття? Ні? Але воно є! І дуже часто воно накопичується величезними масивами, ускладнюючи роботу програм та техніки, і, як не дивно, загрожуючи довкіллю. Це сміття вміє ховатися подалі від людського ока: непотрібні електронні листи, спам, дублікати фотографій, беззмістовні відео, сховища з невикористаними файлами, cookies, кеш, маловідомі програми – це все стає джерелом CO2. Сервери перетворюються на смітники. За даними досліджень, в тому числі Центру Разумкова, зі збільшенням кількості користувачів збільшується кількість спожитої електроенергії. Щороку Інтернет та його допоміжні системи виробляють 900 мільйонів тон СО2. Це більше, ніж річний обсяг виробництва всієї Німеччини. Якщо процес не зупинити, через десятиліття мережа Інтернету споживатиме 20% загальної енергії у світі.

ЕКОПРИБИРАННЯ МОЖНА ПРОВОДИТИ В БУДЬ-ЯКОМУ МІСЦІ ТА В БУДЬ-ЯКИЙ ЧАС

Якщо ми кожного дня приділятимемо по 10 хвилин свого часу на прибирання в своєму смартфоні, планшеті та ноутбуці, то хороша щоденна екозвичка заощадить використання електроенергії, зменшить викиди парникових газів та позитивно вплине на заощадження кожної родини.

Як ми можемо скоротити свій вуглецевий слід:

  • скасуйте непотрібну email-розсилку
  • видаліть листи зі спаму та кошика, не відкриваючи їх
  • очистіть кеш на вашому смартфоні та ноутбуці
  • видаліть всі додатки і програми, якими не користуєтесь
  • очистіть свій пристрій від тимчасових, застарілих та непотрібних файлів
  • зменшіть обсяг відправки непотрібних електронних листів
  • зберігайте файли в хмарному сховищі, щоб вони не займали місце на кількох пристроях

Пропонуємо переглянути освітній серіал  Одна планета: 11 кроків назустріч довкіллю від платформи Дія. Цифрова освітаофіційним хабом якої Бібліотека СумДУ є з 2020 року. Ви дізнаєтесь більше про те, як жити з турботою про довкілля, що таке вуглецевий слід та про одинадцять кроків, які змінять ваше життя на краще і збережуть нашу планету.

 

ЦІКАВО

ДОСВІД БОРОТЬБИ З ВУГЛЕЦЕВИМ СЛІДОМ НА ПРИКЛАДІ GOOGLE
Компанія Google заявила, що їй вдалося повністю усунути вуглецевий слід, який вона залишили за 22 роки існування. На цьому компанія не зупиняється і до 2030 року планує повністю перейти на відновлювальну енергію. Про це йдеться у блозі Google
Продукти Google уже допомагають людям у повсякденному житті: Google Maps для пошуку велосипедів і станцій зарядки електромобілів, Google Flights для відбору найменш вуглецевого варіанту рейсів, Environmental Insights Explorer допомагає відстежувати та зменшувати викиди вуглекислого газу в містах. Також компанія працює з мережею екологічних організацій, як-от Crowther Lab; запускає програму Google.org Impact Challenge в Європі, щоб підтримати перспективні ідеї та проєкти сталого розвитку.

0 Dislike0

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua