Дата публікації:
04 листопада 2021
Кількість переглядів:
576
Поділитися:

День української писемності та мови ми відзначаємо щороку 9 листопада на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора Літописця і починається писемна українська мова.

Традиції свята. Цього дня відзнаки отримують найкращі популяризатори українського слова, видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводяться регіональні тематичні конкурси тощо. В цей день стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

Починаючи з 2000 року в День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Кожен може взяти участь у написанні радіодиктанту, щоб перевірити свої знання з української мови та продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Автором та читцем радіодиктанту цього року буде письменник Юрій Андрухович. Захід відбудеться на платформі Zoom. 

Хочете потренуватися в написанні диктанту та дізнатися більше про Нестора Літописця? Пропонуємо цікаву гру онлайн

Говоріть українською. Сьогодні існує безліч підказок, програм, подкастів, платформ для вивчення та удосконалення української мовиБібліотека Сумського державного університету також є активним популяризатором українського слова. Ми досліджуємо і пропагуємо, шануємо і прищеплюємо любов до України, її історії, культури, традицій та рідної мови. 

Рубрика «PROмова», яку ми започаткували і ведемо у соціальних мережах має українофільський контент. Дещо з гумором, доступно і легко ми намагаємось  допомогти, підказати, нагадати, долучити усіх охочих збагатити свій розум та думки красою та виразністю українського слова.

Долучайтесь до нас, знаходьте, дивіться, читайте!

Короткі відео-презентації, навчальні тексти, вікторини, ігри шукайте за хештегами: #PROмова, #бібліотека_сумду #українськамова:

        Telegram   

Літературні новинки. Шанувальникам традиційної паперової книги повідомляємо – колекції фонду бібліотеки невпинно поповнюються сучасною українською художньою літературою на будь-який смак. 

Тож, друзі, шануймо рідне слово, любімо усе українське, вивчаймо та розвиваймо його!

0 Dislike0

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua