У 2011 році Ю. Ван був визнаний найпродуктивнішим науковцем в історії наукових публікацій – 3926 статей за рік. Все через те, що йому хибно приписали наукові праці інших авторів з тим же прізвищем.
Цей випадок, звичайно, є винятком, але проблема точної ідентифікації автора наукової роботи залишається актуальною і сьогодні.
Як не загубитися поміж 6 млн. науковців світу? Як досягти того, щоб колеги, видавці, дослідницькі установи і грантодавці могли швидко та однозначно знайти ваші, і лише ваші, наукові праці з-поміж праць інших вчених?
Допоможе в цьому система унікальних авторських ідентифікаторів та профілів науковців. Саме вона встановлює надійний зв'язок автора і його наукових творів, не зважаючи на зміну прізвища, неповне зазначення імен в публікаціях, різну транслітерацію, існування інших вчених з таким же прізвищем. І це ще не всі переваги. Авторські профілі – це:
- точне вимірювання цитованості наукових робіт окремих дослідників;
- покращення видимості та доступність публікацій автора в глобальній мережі;
- спрощена обробка і зберігання даних в одному місці;
- оцінка продуктивності і впливу досліджень конкретного автора.
До найпоширеніших сьогодні унікальних ідентифікаторів вчених відносяться ORCID, Researcher ID на Publons, Scopus, Google Scholar, ResearchGate. Деякі з них формуються автоматично при наявності хоча б однієї статті автора, проіндексованої наукометричною базою даних, інші – за допомогою спеціальних інструментів.
Створити, наповнити та підтримувати авторський профіль в актуальному стані вам допоможе інформація та ресурси розділу «Профілі дослідників» на сайті бібліотеки або безпосередня консультація співробітників бібліотеки.