Поділитися:
Дата події: 2023-05-22
Час події: 9:30-12:30 CET
Цільова аудиторія: Викладачі / Науковці, Співробітники
Місце проведення: Online
Тематика: Міжнародна діяльність, Наука, Професійний розвиток
Мітка анонсу: Досліднику
Детальніше:

 

Запрошуємо вас на вебінар, присвячений темі "Україна в європейських дослідницьких інфраструктурах у сфері соціальних і гуманітарних наук", організований EASSH (Європейським альянсом соціальних і гуманітарних наук) у співпраці з ESFRI (Стратегічною робочою групою з соціальних і культурних інновацій).

Вебінар організовано з метою надати можливість взаємного навчання для залучення України до дослідницьких інфраструктур, та адресовано фахівцям-практикам дослідницької інфраструктури, спонсорам європейського, національного та приватного рівнів, а також делегатам ESFRI та національних дослідницьких інфраструктур. Під час вебінару представники дослідницьких інфраструктур, які вже розпочали співпрацю з Україною, розкажуть про отриманий досвід та виклики, з якими вони зіткнулися. Крім того, вебінар має на меті висвітлити потенційний вплив дослідницьких інфраструктур у сфері соціальних і гуманітарних наук на різні сфери політики. Насамкінець буде висвітлено можливості та поточні прогалини у фінансуванні. Дискусія завершиться пропозицією щодо наступних кроків співпраці в найближчому майбутньому.

ОГЛЯД ОНЛАЙН-ВЕБІНАРУ

Насамперед цей вебінар продемонструє перший досвід та поточні приклади залучення України до дослідницьких інфраструктур у сфері соціальних і гуманітарних наук. Деякі дослідницькі інфраструктури ESFRI в галузі соціальних і гуманітарних наук вже розпочали роботу з Україною або вивчають різні шляхи співпраці. Європейське соціальне дослідження (ESS) ERIC (Європейський консорціум дослідницької інфраструктури) готує збір даних в Україні в рамках майбутньої 11-ї хвилі збору даних в Європі. SHARE ERIC (Survey of Health, Ageing and Retirement in Europe – Дослідження здоров’я, старіння та виходу на пенсію в Європі) та GGP (Generation and Gender Programme – Програма покоління та гендеру) працюють над співпрацею з дослідниками та організаціями в Україні для організації майбутніх зборів даних. Консорціум європейських архівів даних із соціальних наук (CESSDA) ERIC підтримує українських фахівців з обробки даних. Вони працюють над збереженням активів даних в Україні, а також над розробкою інструментів та послуг для забезпечення кращого доступу до даних, особливо для дослідників з-за меж України. Спільна інфраструктура мовних ресурсів та технологій (CLARIN) ERIC наразі вивчає кілька шляхів співпраці з дослідниками з України, наприклад, допомагаючи розвивати мовні та текстові корпуси або системи перекладу. Ці приклади показують потенціал співпраці з Україною, який вже існує сьогодні. Ці зусилля підтримуються за допомогою різних механізмів. Дослідницькі інфраструктури ESFRI підтримують певні спеціальні заходи власним коштом у благодійній формі. Інші види діяльності фінансуються коштом індивідуальних грантів. Деякі дослідницькі інфраструктури отримали першу підтримку від держав-членів. Більш масштабні та систематичні заходи, спрямовані на включення України до цих дослідницьких інфраструктур, потребуватимуть додаткової підтримки на європейському рівні.

Щоб отримати доступ, будь ласка, зареєструйтесь за посиланням. 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua