Україна та світ | Освітній дайджест | 19 грудня 2023

  

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

 Міністерство освіти України затвердило дорожню карту європейської інтеграції держави у сферах освіти і науки до 2027 року. У відповідному наказі МОН зазначено  3 основні стратегічні цілі:  гармонізація з правом ЄС державного законодавства України у сферах освіти і науки; співпраця України з державами-членами ЄС у сферах освіти і науки з використанням кращих європейських практик та стандартів; використання учасниками освітнього процесу України можливостей європейського освітнього та дослідницького простору ЄС.

 XІІ Міжнародна конференція "Європейська інтеграція ВО України в контексті Болонського процесу: цифровізація та забезпечення якості вищої освіти»". Під час заходу учасники обговорили питання подолання конкретних викликів, з якими стикаються українські заклади вищої освіти, впроваджуючи принципи та цілі Болонського процесу, в тому числі щодо забезпечення якості, з огляду на воєнний стан і широкомасштабну війну в Україні. З подробицями пропонуємо ознайомитися у відеозаписі конференції.

 

ВИКЛИКИ ВИЩОЇ ОСВІТИ

 У Києві відбулася масштабна конференція з ІТ-освіти — «Synergy. IT Business & IT Education». Вона об’єднала лідерів ІТ-бізнесу, представників державного та приватного сектору. Під час події учасники обговорили тенденції та перспективи розвитку глобального ринку ІТ-освіти, синергію освіти та інновацій, плани з розвитку ІТ-освіти в Україні на 2024 рік. Пропонуємо вашій увазі запис  трансляції цього заходу.

 University Autonomy in Europe IV: Country Profiles (II). The 2023 edition of the European University Association’s Autonomy Scorecard provides a full comparative analysis of the state of play of university autonomy in 35 higher education systems in Europe. With more than 30 indicators, the Scorecard methodology offers evidence of institutional autonomy across four key dimensions: Organisational autonomy, Financial autonomy, Staffing autonomy, Academic autonomy.

 

ЯКІСТЬ ОСВІТИ

 Освітні результати з усіх ключових дисциплін погіршилися навіть у країнах, які не мають війни. 41% українських дітей віком 15 років не мають базового рівня читацької грамотності та 42% не досягли базового рівня грамотності з математики. Такі дані Програми міжнародного оцінювання учнів. Що це означає – вони не вміють читати і рахувати? Чому погіршились результати? Це наслідок ковіду та війни чи закономірне явище через погану систему освіти? Чи тільки в Україні падають навички учнів? Які глобальні тренди?  Відповіді на ці та інші питання - у бесіді з очільницею Українського центру оцінювання якості освіти Тетяною Вакуленко.

 Quality matters. A comparative analysis of quality assurance mechanisms in adult education and training in OECD countries.  In recent years, provision of relevant up-skilling and re-skilling opportunities for adults has become a necessity due to global megatrends affecting labour markets. As a result, countries are looking to strengthen these opportunities throughout the life course. The successful deployment of these initiatives requires a coherent set of policies, with quality assurance being critically important. This paper provides an overview of quality assurance mechanisms from the perspective of the 38 OECD member countries. It proposes a framework to characterise and compare the governance, processes and outcomes of these mechanisms.

 

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

 Вступникам видаватимуть гранти на навчання у вишах: як, коли і хто отримає. Незабаром уряд запропонує на розгляд Верховної Ради впровадження нового підходу до бюджетного фінансування вищої освіти в Україні. Він передбачатиме запровадження грантів на навчання. МОН планує відмовитися від "чорно-білого" поділу "бюджетник-контрактник". Натомість запровадити грантову систему, яка дасть можливість більшій кількості вступників отримати кошти на здобуття вищої освіти.

 

ОСВІТНІ РЕСУРСИ

 Академія Cisco переклала українською мовою та надала доступ до  9 освітніх курсів у галузях кібербезпеки, мережевих технологій та програмування.  А саме: «Вступ до кібербезпеки», «Основи роботи мережі», «Мережеві пристрої та початкова конфігурація», «Безпека кінцевих пристроїв», «Захист мережі», «Управління кіберзагрозами», «Вступ до IoT та цифрової трансформації», «Основи Python», «English for IT». Переглянути курси можна на платформі Дія.Освіта.  

 

 

Чи була корисною для Вас інформація?

  

 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua