Україна та світ | Освітній дайджест | 12 грудня 2023

  

НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ

 Ресурси Elsevier для українських дослідників. Компанія Elsevier продовжує підтримувати українських науковців у цей важкий для нашої країни час. Сумський державний університет має доступ до ресурсів Scopus та SciVal. Через базу Scopus можна доступитися до нового інструменту Researcher Discovery, який дозволяє швидко та легко знайти інформацію про дослідників та їхні напрямки досліджень, нещодавно опубліковані документи та контактну інформацію. Крім того, кожен науковець має можливість отримати вільний доступ до ScienceDirect, Funding Institutional, Mendeley та Researcher Academy.

 Леонід Пляцук: здобутки на освітянській та науковій ниві. Бібліотека СумДУ продовжує розвивати проєкт "СумДУ на сторінках Вікіпедії" та створювати нові статті про видатних вчених Сумського державного університету. Цього разу мова піде про людину, життєвим принципом якої стала фраза «щоб слово не розходилося з ділом». Він має вольовий характер, гарні організаторські здібності, вміння обирати нехибну мету й досягати її правильним шляхом. Це Леонід Пляцук, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри екології та природозахисних технологій, який понад 30 років свого життя присвятив Сумському державному університету.

 

ВИКЛИКИ ВИЩОЇ ОСВІТИ

 Заступник міністра освіти України: «Маємо перейти до нової парадигми життя, в якій найважливіша цінність особистості – це її суб’єктність». Вища освіта в Україні нині перебуває на порозі чергових змін. Це і глобальна трансформація концепції вищої освіти зі зміщенням фокусу з надавача на здобувача освіти, і зміна моделі її державного фінансування, і оптимізація мережі закладів вищої освіти, і суттєве збільшення можливостей студентів впливати на формат, зміст і процес навчання. Про це розповів заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький, який впродовж понад десяти років опікується кожною з цих трансформацій.

 

ЯКІСТЬ ОСВІТИ

 Український центр оцінювання якості освіти та Міністерство освіти і науки України за підтримки ЮНІСЕФ оприлюднили Національний звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022. У ході дослідження відбулося оцінювання грамотності 15-річних учнів у таких освітніх галузях, як читання, математика та природничо-наукові дисципліни, її порівняння з результатами їхніх однолітків в інших країнах, а також порівняно з досягненнями станом на 2018 рік, коли наша країна вперше взяла участь у дослідженні PISA. Понад 60 % 15-річних українських підлітків, за результатами звіту, планують у майбутньому здобувати вищу освіту

 

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ВИКЛАДАЧАМ

 Unlocking Knowledge: The Power Of Gamification In Education. Discover the transformative power of gamification in education, where game elements turn learning into an engaging adventure. From fostering collaboration to immediate feedback, explore how this innovative approach is reshaping the future of effective and enjoyable learning.

 Three Lessons Learned: Redefining Course Preparation for Online Teaching.  Online teaching preparation is quite different than the traditional in-person course.  That three things must be present for successful online teaching and learning: social presence, cognitive presence, and teaching presence. We suggest that when you are preparing to teach online, thorough planning for these three aspects should occur before the course begins rather than predominantly during the semester, as is typical in traditional face-to-face classroom settings.

 How Can Biometrics Be Used in Higher Education Classrooms? Biometrics are often associated with identity verification, but this rapidly advancing technology has now found its way into the higher ed classroom. There, it has the potential to bring about a more comprehensive learning experience and help institutions tackle test-taking challenges.

 

ПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО

 Майже 60% українців володіють базовими та просунутими цифровими навичками: результати дослідження Мінцифри. Міністерство цифрової трансформації спільно з партнерами провело дослідження цифрової грамотності українців. Його мета — відстежити динаміку розвитку вмінь і знань, пов’язаних з використанням інформаційних технологій та електронних пристроїв, а також проаналізувати вплив економічної ситуації на рівень цифрової безпеки та визначити напрями подальшого розвитку цифрових навичок у громадян. Пропонуємо ознайомитися з результатами дослідження та відеозаписом їх презентації.

 

 

Чи була корисною для Вас інформація?

  

 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua