Для новачків
Базові цифрові навички. Сезон 1 – курс допоможе знайти відповідь на будь-яке запитання: налаштувати телефон чи комп’ютер, швидко та безкоштовно надіслати листа, обмінятися фото з близькими та не стати жертвою інтернет-шахрайства.
Серіал складається з 8 серій, тривалістю 8-10 хвилин.
Базові цифрові навички. Сезон 2 – курс навчить шукати інформацію в інтернеті, знаходити відповіді на свої питання, перевіряти інформацію на достовірність, завжди бути на зв’язку, ділитися новинами онлайн та читати новини друзів. Ви дізнаєтеся як захистити свою приватність у соцмережах та як полагодити комп’ютер, який завис.
Серіал складається з 7 серій, тривалістю 8-10 хвилин.
Базові цифрові навички. Сезон 3 – курс навчить гуглити за кількома запитами одночасно, структурувати знайдене в Google-документі, створювати професійний імідж у Facebook та ділитися фаховими порадами у блозі. Дізнаєтеся як правильно використовувати чужий контент, не порушуючи авторських прав та навчатися безкоштовно у будь-який час.
Серіал складається з 7 серій, тривалістю 8-10 хвилин.
Базові цифрові навички для людей елегантного віку – серіал допоможе подолати цифровий розрив, а також використовувати можливості смартфона та інтернету на повну силу.
- Серія. 1.Як опанувати базові цифрові навички
- Серія. 2. Пошук в інтернеті через смартфон
- Серія. 3. Реєстрація в соцмережах
- Серія. 4. Як записатися до лікаря та замовити ліки, не виходячи з дому
- Серія. 5. Переказ коштів та поповнення мобільного
- Серія 6. Як подати оголошення онлайн?
- Серія 7. Створюємо обліковий запис у Google, щоб користуватися поштою, та реєструємо ОСББ
- Серія 8. Як краще розуміти роботу комп’ютера та шукати роботу в інтернеті
- Серія 9. Як розпізнати правдиву інформацію та вибрати офіційне джерело
- Серія 10. Хаби цифрової освіти: як у бібліотеці вашого міста можна навчитися працювати з комп’ютером
Освітній серіал створено Міністерством цифрової трансформації України за підтримки проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), який UNDP Ukraine / ПРООН в Україні реалізує за фінансової підтримки Embassy of Sweden in Kyiv, для платформи Дія.Освіта.
Кіберняні – курс навчить мінімізувати ризики втрати вашої приватної інформації: попередити кібератаку або кібершахрайство, створювати надійні паролі, перевіряти витік даних, оновлення програмного забезпечення, безпечне використання месенджерів.
– з курсу ви дізнаєтесь, як зняти перші симптоми посттравматичного стресового розладу.
- розуміти, що таке ПТСР
- Знати, як попередити ПТСР
- Розпізнати основні симптоми ПТСР
- Знати, як впоратися з почуттям провини
Серіал складається з 14 серій, тривалістю 8-10 хвилин.
Курс Міністерства цифрової трансформації України створено в рамках ініціативи першої леді України з розробки Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, за підтримки проєктів ПРООН в Україні «Права людини для України», який впроваджується та фінансується Міністерством закордонних справ Данії, та проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується за фінансової підтримки Швеції.
Оплата комуналки онлайн. Залишайся вдома – освітній серіал допоможе громадянам, особливо людям поважного віку, навчитися різним способам оплати комунальних платежів, не виходячи з дому. Теми серій охоплюють оплату комунальних платежів: на сайтах комунальних підприємств, за допомогою платіжних сервісів, на сайтах банків, у мобільних застосунках банків.
Психологічна підтримка себе та близьких для цивільних – ви дізнаєтеся, як допомогти близьким та рідним підтримувати здоровий психічний стан в умовах війни. У курсі психологи сформулювали корисні поради, які допоможуть кожному опанувати себе в критичних умовах.
- звільнитися від стресу та напруги;
- допомогти дітям пережити негативні емоції;
- навчитися працювати з негативними думками;
- владнати непорозуміння з близькими;
- пережити психологічну травму та горе.
Курс Міністерства цифрової трансформації України створено спільно з програмою за підтримки проєктів ПРООН в Україні «Права людини для України», який впроваджується та фінансується Міністерством закордонних справ Данії, та проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується за фінансової підтримки Швеції.
Сучасне резюме та пошук роботи онлайн – курс допоможе у пошуку роботи: підготовка резюме, правила поведінки під час співбесіди, як не втратити мотивацію та впевненість в позитивному результаті протягом часом довгих та виснажливих пошуків.
Цифрові гроші – курс навчить використовувати кредитні кошти без сплати відсотків, відкладати гроші на депозит, використовувати смартфон чи розумний годинник замість гаманця, сплачувати комунальні послуги онлайн, поповнити рахунок чи переказати гроші на картку іншій особі, не виходячи з будинку, які основні правила використання картки, що допоможуть уникнути неприємних ситуацій.
Цифрові технології для людей з інвалідністю – комплексний серіал з практичними порадами, як цифрові технології можуть спростити та полегшити щоденне життя людям із різними типами інвалідності.
Серіал складається з 10 серій, тривалістю 5-9 хвилин.
Цифрові юристи – серіал надає огляд технічних сервісів (Axdraft, PatentBot, LegalNodes, Opendatabot, Єдиний реєстр судових рішень, Єдиний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань). Розповідає про юридичні професії майбутнього (лігал-інженер, кіберслідчий, медіа-поліцейський, мережевий юрист та ін.). Пояснює, що таке технологія Blockchain та надасть приклади її застосування в юридичній діяльності, пояснить, що таке смартконтракти та як на практиці замінити паперові стандартні угоди смартконтрактами. Наводить приклади українських та світових юридичних стартапів, підкаже, як знайти свого «бізнес-янгола» та які є інші способи залучення ресурсів.
Серіал складається з 4 серій, тривалістю 4-7 хвилин.
Штучний інтелект – з курсу ви дізнаєтесь, що таке насправді штучний інтелект, яку користь він приносить, які ризики пов'язані з використанням технологій та як такі технології використовують українські та міжнародні компанії. Ви зрозумієте на що здатні технології та чого нам варто від них очікувати. Алгоритми допомагають нам розв'язувати задачі, які раніше неможливо було вирішити, а також роблять наше життя більш зручним та комфортним.
Серіал складається з 4 серій, тривалістю 10-12 хвилин.
Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007
У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!
© 2025 Сумський державний університет. Усi права захищенi.
При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове
Design & Develop with ❤ by web.sumdu.edu.ua