Безбар'єрність
Держава без бар’єрів – це освітній серіал та те, до чого ми всі так прагнемо. Рівність та повага мають бути основою роботи державного апарату. Держава мусить бути зручним сервісом для всіх без винятків.
ВИ ДІЗНАЄТЕСЬ:
- Як публічним службовцям дотримуватися принципів безбар’єрності у спілкуванні з громадянами?
- Як застосовувати безбар’єрний підхід під час ухвалення рішень?
- Чому доступність, інклюзія та повага до різноманіття є складовими безбар’єрності?
- Що призводить до формування стереотипів і як уникати упередженості в роботі?
- Як протидіяти дискримінації під час працевлаштування на публічну службу?
- Чому саме від публічних службовців залежить, чи буде держава безбар’єрною для своїх громадян?
Курс Мінцифри створено в межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів» в партнерстві Радниця - Уповноважена Президента України з питань безбар'єрності, ГО Безбар'єрність), НАДС, представниками громадянського суспільства та експертами за підтримки проєкту UNDP Ukraine / ПРООН в Україні «Права людини для України», що фінансується Міністерством закордонних справ Данії Embassy of Denmark in Ukraine.
Безбар’єрна грамотність – серіал ознайомить з основними принципами безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій: що таке безбар’єрність, що спричиняє бар'єри, кого стосується безбар’єрність, чому варто уникати стереотипів та упереджень, чи готові українці долати бар'єри, чому безбар’єрність – це спільна справа. Курс буде цікавий для більшості українців. У ньому громадяни дізнаються про тему безбар’єрності, долучаться до просування цінностей інклюзії та різноманіття.
Серіал складається з 8 серій, тривалістю 6-10 хвилин.
Курс Міністерства цифрової трансформації України створено в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської в партнерстві з радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар'єрності, ГО «Безбар’єрність», представниками громадянського суспільства та експертами за підтримки проєкту ПРООН «Права людини для України», що фінансується Міністерством закордонних справ Данії.
Інклюзивний вебдизайн – курс онлайн школи Projector про базові правила дизайну, які допомагають розробляти зручні інтерфейси для людей із порушеннями зору, для всіх користувачів.
ВИ ДІЗНАЄТЕСЬ:
- Як влаштований зір людини?
- Про контраст, розмір та відстань у роботі з дизайн-елементами
- Прийоми фронтенду для розробки
- Прийняті дизайн-стандарти та їхні недоліки
- Як протестувати доступність свого дизайну?
На курсі Ви навчитеся розрізняти й дизайнити функції, що допомагають сайтам і додаткам бути доступними для всіх і нікого не дискримінувати: ні людей з інвалідністю, ні тих, у кого слабкий інтернет, старий девайс чи кого засліплює сонце з вікна.
Серіал складається з 10 серій, тривалістю 20-35 хвилин.
Цифрові технології для людей з інвалідністю – комплексний серіал з практичними порадами, як цифрові технології можуть спростити та полегшити щоденне життя людям із різними типами інвалідності.
Серіал складається з 10 серій, тривалістю 5-9 хвилин.
"Дія. Безбар'єрність" спрощує надання державних послуг