Що цікавого

Обожнюєш книги, відчуваєш себе щасливими у книгарнях та на книжкових ярмарках? Радо купуєш їх, сподіваючись насолодитися читанням? Але з ряду причин не встигаєш їх читати і відкладаєш «на потім»? І сторінки книг так і залишаються недоторканими.

Тоді твоя поведінка класифікується як ЦУНДОКУ ("tsundoku")!

Саме так називають японці явище, коли людина купує і «складає на поличку» більше книг, ніж фізично може прочитати за своє життя.

Вакциновані від Covid-19 українці з середини грудня 2021 року отримують тисячу гривень від уряду. За інформацією уряду, на сьогодні, 35% цих коштів витрачено саме на книжкову продукцію.

Витрачай кошти розумно та із задоволенням! Повір, ті відчуття, коли ти гортаєш нову книгу, залишаться з тобою назавжди.

Які ж книжки купують українці?

Пізнавальна та довідкова література для дітей і підлітків українського виробництва, як не прикро, переважно є вторинною в естетичному плані, а часом і вражає відвертим несмаком. Неперекладні книжки, які пропонують новаторські вербальні й візуальні рішення та свідчать бодай про знайомство зі світовими трендами в цій ніші, можна перелічити на пальцях. На щастя, приємні винятки все ж трапляються. Один із них – «абеткова» серія пізнавальних артбуків від «Видавництва Старого Лева».
Валентина Вздульська, українська письменниця.

Нове життя старої книги

А чи відомо тобі як створити стильний декор з книжковим акцентом?

І чи знаєш ти про сучасний напрям Book folding art («бук фолдінг арт») – з англ. «мистецтво складати книгу»? Це один з найпростіших, захоплюючих і доступних способів роботи з папером. Він дає можливість відчути радість творчості, а також є непоганим способом релаксу.

Леся Українка

25 лютого виповнюється 150 років від дня народження видатної української письменниці, громадської діячки Лесі Українки. Інтерес до її творчості не згасає і нині. Про неї говорять: “шляхетна дама, міська євроінтеграторка, безапеляційна патріотка, інтелектуалка, феміністка”... 

А якою знають Лесю Українку студенти СумДУ?

Не залишаючись байдужими до творчості письменниці, студенти 2 курсу Медичного інституту та першокурсники факультету ЕлІТ взяли участь у поетичному арт-челенджі до святкування ювілею Лесі Українки.

Цього року Ліна Костенко святкує 90-літній ювілей.

З цієї нагоди започатковано Всеукраїнський флешмоб відеочитань поезій геніальної української поетеси, до якого вже долучилися сотні українців з різних куточків світу. Бібліотекарі та студенти Сумського державного університету також приєдналися до флешмобу. 

 

AR-квест бібліотекою. Відскануй QR-код та грай

У Бібліотеці СумДУ всі охочі можуть пройти AR квест за допомогою свого смартфона!

Зчитуй QR-код,  

проходь бібліотечними лабіринтами, вирішуй завдання Єнота та отримуй призи!

Старт починається від головного входу. Проводь вільний час з користю! Єнот чекає на ерудитів.

Віртуальна квест-гра створена за підтримки Центру технологій електронного навчання, зокрема Навчальної лабораторії віртуальної та доповненої реальності, спрямована на привернення уваги молоді до книжкових новинок бібліотеки. 

Незважаючи на зміну формату бібліотеки в сучасну цифрову еру, наскрізною ідеєю все ж залишається популяризація читання. У рамках проєкту "Читання змінює нас і все навколо" було створено відеоролик "Кухня читання", що містить інтерв’ю з відомими особистостями університету та міста.

 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua