Інформаційні ресурси з фінансової грамотності
Для наймолодших
“Абетка грошей” (Уроки тітоньки Сови) – український дитячий навчальний мультсеріал, який в доступній і легкій формі розповість про те, що таке гроші і як вони працюють.
"Дитячий бюджет" – україномовний мультиплікаційний фільм в ігровій формі покаже, як діти можуть легко вести свій бюджет, планувати доходи та витрати, здійснювати заощадження.
"Фінансова грамотність для малюків" – книга містить зрозумілі матеріали, що допоможуть батькам доступно пояснити дітям основи економічних знань.
Для школярів
"Історія однієї купюри" – освітній серіал дає змогу поглянути на гривню через призму історії, бо кожна банкнота розповідає про визначні події та духовні скарби нашого народу.
"Гроші – чи все ви про них знаєте?" – презентація про гроші, їх властивості та форми.
"Фінансова грамотність" – освітній серіал про практичні поради щодо управління власними грошима від спеціаліста з фінансів Ганни Лангової.
"Фінансова грамотність для школярів" на освітній платформі СумДУ "Екзаменаріум" – відкритий навчальний курс навчить школярів раціонально управляти своїми грошима та бути досвідченими користувачами фінансових послуг.
"Фінансова грамотність для підлітків" – відеолекція містить доступну розповідь про види доходів та витрат, про способи накопичення "резервного фонду" та ведення власного бюджету.
"Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?" – навчальний посібник розповідає про фінансові інститути, вчить як правильно використовувати фінансові послуги та інструменти.
"Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?" – робочий зошит учня.
"Як заощадити гроші: 10 практичних порад" – відео з порадами від фінансового експерта навчить економити гроші та раціонально використовувати накопичені кошти.
Для студентів
Дружні цифрові фінанси – освітній серіал, допоможе вам сформувати сімейний бюджет, розрізняти дебетову та кредитну картки, ознайомитися з особливостями кредитів і депозитів, знати про валютний рахунок і онлайн-банкінг. Курс створено за підтримки Міністерства цифрової трансформації, Національного банку України та Ощадбанку. Серіал складається з 8 серій, тривалістю 6-11 хвилин.
"П’ять законів багатства" – відео про 5 простих законів накопичення грошей, які допоможуть стати фінансово незалежними.
"Цифрові гроші" на порталі "Дія. Цифрова освіта" – освітній серіал навчить безпечно користуватися банківськими платіжними картками та здійснювати платежі онлайн.
"Фінансова грамотність від Володимира Мисака" – навчальний тренінг для молоді, який навчить планувати витрати та правильно розпоряджатись фінансами, ставити фінансові цілі, оцінювати ризики й розбиратись в умовах кредитів.
Фінансовий сенсей – освітній курс розглядає реальні важливі життєві ситуації: як планувати бюджет та заощаджувати, відкласти кошти та накопичити на омріяну річ, як користуватись кредитним лімітом і не сплачувати відсотки, як вберегти свої кошти від кібершахраїв і управляти своїми грошима онлайн у будь-якому куточку світу та ще багато цікавих банківських інсайтів. Вміння управляти особистими фінансами – запорука фінансової свободи та незалежності молодої людини. Під час курсу блогер разом зі слухачами експериментує, ділиться досвідом і дізнається нове про фінанси. Серіал складається з 8 серій, тривалістю – 5-10 хвилин.
"10 порад управління грошима" – відео бізнес-тренерки Лариси Овчарук навчить грамотно управляти особистими фінансами й стати фінансово незалежною людиною.
Для вчителів
Електронні версії посібників курсу "Фінансова грамотність" – навчальні матеріали від Інституту модернізації змісту освіти на допомогу в організації процесу навчання в початковій, основній та старшій школі, підвищення фінансової грамотності вчителів та батьків.
Для дорослих
Дружні цифрові фінанси – освітній серіал допоможе вам сформувати сімейний бюджет, розрізняти дебетову та кредитну картки, ознайомитися з особливостями кредитів і депозитів, знати про валютний рахунок і онлайн-банкінг. Курс створено за підтримки Міністерства цифрової трансформації, Національного банку України та Ощадбанку. Серіал складається з 8 серій, тривалістю 6-11 хвилин.
"Кредит – це зло?" від Відкритого Університету Майдану (ВУМ) – дистанційний курс у доступній формі розповідає про кредитні відносини та можливі маніпуляції.
"Навіщо дітям дають кишенькові гроші" – засновник Центру фінансової грамотності Людмила Гуляєва розповідає, навіщо дітям кишенькові гроші і як навчити їх правильно ними розпоряджатися.
"Оплата комуналки онлайн. Залишайся вдома" на порталі “Дія. Цифрова освіта” – освітній курс розповідає про різні способи оплати комунальних платежів, не виходячи з дому.
"Особистий та сімейний бюджет: основи" від Відкритого Університету Майдану (ВУМ) – дистанційний курс буде корисний для тих, хто хоче взяти гроші під контроль, навчитись укладати власний бюджет та робити заощадження.
Просто про гроші – онлайн курс від платформи Prometheus, навчить управляти особистими фінансами. Переконає вас, що сучасна банківська система покликана зробити фінансове життя клієнтів, комфортним і безпечним. Отримаєте відповіді на найактуальніші запитання:
- Як обрати надійний банк?
- Які кроки слід зробити, щоб відкрити рахунок?
- Який вид депозиту і яку валюту обрати, щоб мати зиск?
- Як правильно позичати гроші?
- Як позбутися страху перед кредитами та заробляти на користуванні кредитною карткою?
- Які банківські послуги зроблять ваше фінансове життя комфортнішим?
- Як убезпечити свої кошти від шахраїв?
Долучайтеся до курсу й отримуйте практичні поради з управління особистими фінансами від фахівців банківської справи.
"Фінансова грамотність. Очікуйте на неочікуване" – відео про інструменти та шляхи забезпечення фінансової безпеки.
"Фінансова грамотність. Фінансові цілі" – відео навчить планувати й контролювати фінансове життя, встановлювати розумні фінансові цілі.
"Цифрові гроші" на порталі "Дія. Цифрова освіта" – освітній серіал навчить використовувати кредитні кошти без сплати відсотків, відкладати гроші на депозит та використовувати смартфон чи розумний годинник замість гаманця.
"Чи бути мені фінансовим генієм?" – онлайн-тест перевірить рівень Вашої фінансової грамотності.
10 запитань фінансовому коучу на порталі "Дія. Цифрова освіта" – освітній серіал навчить як обирати банк, як визначити найкращий вид кредиту, що потрібно знати про депозити. Адже, чим більше людей вміють обирати банк для обслуговування, вид кредиту чи депозиту, тим більше зростає фінансова обізнаність.