Періодичні видання. Бази даних
Реєстр наукових фахових видань України
Передплачена періодика
вул. Троїцька, 28
(ISSN 2663-7553, Категорія Б)
вул. Троїцька, 28
вул. Троїцька, 28
BioMed Central – база даних повнотекстових журналів вільного доступу з медичних та біомедичних наук.
Bioline International – неприбутковий електронно-видавничий кооператив, що забезпечує вільний доступ до якісних дослідницьких журналів, які видаються в країнах, що розвиваються. Крім рецензованих журналів, виданих у Бразилії, Кубі, Індії, Індонезії, Кенії та інших країнах, Bioline International надає унікальну послугу, генеруючи біонаукову інформацію цих країн для міжнародної спільноти дослідників. Журнали та статті індексуються в EBSCO Open Access Journals, DOAJ, HINARI, Open J-Gate, PubMed.
Bookshelf – постійно зростаюча електронна колекція біомедичних книг.
The British Medical Journal (The BMJ) – щотижневий рецензований науковий журнал, що публікує статті в галузі медицини, видається з 1840 року.
Child Neurology Society – база даних наукових досліджень Товариства дитячих неврологів, яке є видатною професійною асоціацією у Сполучених Штатах, Канаді і в усьому світі.
Cochrane Library – електронна база даних, яка містить результати якісних досліджень з усіх галузей медицини та охорони здоров'я, один з найкращих ресурсів доказової медицини.
Derm Atlas – онлайн-атлас із відкритим доступом до галереї зображень дерматологічних захворювань.
eMPendium – електронна версія компендіума "Внутрішні хвороби" відомого польського терапевта Анджея Щеклика. Це фактично доказова медична база даних із внутрішніх хвороб, портал для лікарів.
FreeBooks4Doctors – ресурс, що містить понад 650 безкоштовних медичних книг, згрупованих за темами та назвами.
FreeMedicalJournals – база медичних журналів, що надає доступ до реєстрів і повних текстів.
Hardin MD – галерея медичних зображень Університету Айови – містить посилання на зображення, безкоштовні для завантаження.
Harvard University – ресурс Гарвардського університету. Містить історичний перегляд хвороб і епідемій у світі, книги, періодичні видання, рукописи, стародруки – всього понад 500 тис. сторінок. Архівні матеріали доповнюються пояснювальними записками.
Innerbody Anatomy Explorer – інтерактивний атлас із детальними анатомічними моделями людського тіла. Ресурс корисний для вивчення анатомії та фізіології.
JAMAevidence – ресурс, що базується на принципах доказової медицини і надає допомогу лікарям в розумінні, застосуванні медичної літератури та постановці клінічних діагнозів.
Karger – база, яка містить 80 назв наукових журналів, близько 150 книг, тематичних випусків журналів, в основному англійською мовою видавництва Karger. Всі журнали і більшість книг доступні в електронному форматі.
Medical Heritage Library (MHL) – база даних, яка надає доступ до історичних документів з медицини.
Medknow Publication – найбільший видавець журналів відкритого доступу в галузі медицини – проект глобального видавця Wolters Kluwer Health. Публікує та надає вільний доступ до більше ніж 350 рецензованих журналів.
MedPix – відкрита онлайн база даних медичних зображень. Матеріали колекції розміщено за категоріями захворювань і за профілями пацієнтів. Більшість зображень відразу містять підтверджений діагноз.
Mesothelioma.net – інформаційний ресурс про мезотеліому – рак, спричинений впливом азбесту. Надається вичерпна інформація щодо безпеки праці, лікування, способу життя, догляду, оздоровлення та психічного здоров’я хворих на мезотеліому.
National Cancer Institute – офіційний веб-сайт Національного інституту раку США. Містить новітню інформацію з проблем лікування раку, скрінігових технологій, профілактики, генетичних аспектів і паліативного лікування, а також інформацію про клінічні дослідження в онкології.
The New England Journal of Medicine – щотижневий журнал, який публікує як результати медичних досліджень та оглядові статті, звіти, так і редакційну думку з широкого кола питань, важливих для біомедичної науки та клінічної практики.
Pediatric Neurology Briefs – провідний щомісячний журнал, який представляє огляд сучасних наукових досліджень і досягнень у галузі дитячої неврології та суміжних дисциплін. Автори надають докладні щомісячні зведення опублікованих статей та коментарі на основі власного досвіду.
PLoS – база даних, яка надає відкритий доступ до повнотекстових наукових журналів з медицини та біології.
PracticeUpdate – база, що містить професійну інформацію з онкології – статті з повнотекстових журналів, керівництва, монографії, звіти, матеріали конференцій.
Royal Society of Chemistry – наукова некомерційна організація Сполученого Королівства, метою якої є розвиток хімічної науки. Товариство займається науковими дослідженнями, публікує журнали і книги, створює бази даних, а також проводить конференції, семінари та симпозіуми.
SERMO – найбільша в США online-програма для вчених-медиків для обміну досвідом. Надає можливість участі в обговоренні.
UpToDate – інформаційний ресурс для клініцистів, побудований на принципах доказової медицини, що постійно оновлюється. Він синтезує найактуальнішу медичну інформацію, об'єднує практичні рекомендації лікарів і є провідним ресурсом у підтримці прийняття клінічних рішень. База даних UpToDate враховує не тільки найбільш передові та кращі клінічні дослідження і результати, а й експертні думки щодо конкретного клінічного питання, обставини і умови, в яких знаходиться пацієнт.
Wiley Open Access – база даних відкритого доступу, що об'єднує журнали з медицини, біології, нейрології, хімії, фізики, метеорології. Всі наукові статті, опубліковані в журналах бази даних Wiley Open Access вільно доступні для читання та завантаження.
Zygote Body – це ресурс, який дозволяє переглядати 3D анатомічну модель людського тіла. Це дозволяє краще вивчати анатомію тіла людини.
Здоров’я України IНФОМЕДIА – український медичний портал видавничого дому "Здоров'я України". На інтернет-порталі є можливість доступу та повнотекстового перегляду журналів та газет видавничого будинку "Здоров'я України", а також міститься актуальна інформація про інноваційні методики, практичні рекомендації і підтверджені підходи до лікування різних захворювань.
Academic Journals – повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.
Academic Journals Database (Швейцарія) – універсальна база періодичної літератури, що охоплює фундаментальні дослідження у всіх галузях знань. Особливо сильна в медичних дослідженнях, гуманітарних і соціальних науках. Журнали в цій базі даних містять повні бібліографічні цитати, точне індексування та інформативні тези для статей з широкого спектру періодичних видань. База даних містить приблизно 5800 журналів, що мають міжнародне визнання. 1,28 мільйонів статей доступні в Інтернеті.
Cambridge University Press & Assessment – база даних, що надає доступ до архіву наукових журналів видавництва (понад 200 найменувань). Ресурс охоплює різні галузі знань, в тому числі з біології та біомедичних наук, фізіології, психології і психіатрії, екології та інших. У вільному доступі – зміст журналів, бібліографічні описи статей з рефератами. Глибина доступу з 1770 по 2010 роки.
Directory of Open Access Books (DOAB) – надає доступ до метаданих та повних текстів книг академічних видавництв у відкритому доступі в мережі Інтернет. Сервіс дає можливість здійснювати пошук книг за наступними параметрами: назва книги, автор, ключові слова, анотації до книг, видавець, ISSN/ISBN книги чи за всіма перерахованими елементами. Відкритий доступ.
Directory of Open Access Journals (DOAJ) – безкоштовний доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами.
Directory of Research Journals Index (DRJI) (Індія) – надає вільний доступ до наукової літератури для підтримки використання досліджень та інформації з метою поліпшити якість навчання, викладання, досліджень. Для індексації на сайті розглядаються і оцінюються тисячі ресурсів, щоб допомогти дослідникам вибрати ключові веб-сайти і журнали по тематиці дослідження. Продукт функціонує як шлюз, який постачає метадані проіндексованих статей в соціальні мережі, інші системи індексації та електронні бібліотеки.
Elsevier – база журналів відкритого доступу від видавництва Elsevier.
FreeFullPDF – база даних, що містить найактуальнішу інформацію з найкращих наукових джерел для інноваційних проектів. Пошук проводиться лише на відібраних сайтах.
Hindawi Publishing Journals – видавнича корпорація, яка видає більше 200 журналів відкритого доступу, що охоплюють широке коло академічних дисциплін (хімія, комп'ютерні науки, екологічні науки, інженерія, математика, медицина, фармакологія, фізика, сільське господарство, біологія, стоматологія, енергетика, науки про Землю, матеріалознавство, суспільні науки, ветеринарія).
Gallica – одна з найбільших франкомовних електронних бібліотек світу (з 2007 року збільшується на 100 000 назв у рік), її основу складають фонди Національної бібліотеки Франції. Багато вільних творів, переважно французькою, можна завантажити у форматі PDF.
HighWire Press – науковий портал бібліотеки Стенфордського університету, що надає доступ до більш ніж 1,5 тис журналів, книг, конференцій та інших публікацій, 5 млн повнотекстових рецензованих статей, з них біля 2 млн – у вільному доступі. Тематика: фізичні, біологічні, медичні, соціальні та гуманітарні науки.
HINARI – ресурс безкоштовного або дуже недорогого онлайн доступу до провідних журналів із біомедичних та соціальних дисциплін, а також до досліджень в галузі охорони здоров'я.
IntechOpen – повнотекстовий доступ до 2 370 книг видавництва InTech з різних галузей науки та техніки (біологічні, комп’ютерні науки та інформаційні технології, науки про землю, електронна техніка та електротехніка, інженерія, матеріалознавство) і медицини. 6 наукових журналів відкритого доступу: International Journal of Advanced Robotic Systems; Nanomaterials and Nanotechnology; International Journal of Engineering Business Management; Exosomes and Microvesicles; International Food Risk Analysis Journal; International Journal of Water Sciences.
International Institute of Organized Research (I2OR) був створений для просування різних галузей, пов'язаних з освітою і науково-дослідною діяльністю по всьому світу, щоб зробити їх доступними і більш організованими.
J-Gate – електронна бібліотека наукових журналів з суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки, яка підтримується компанією Informatics India Ltd. В даний час включає понад 6300 найменувань журналів, організованих по галузях знання. Пошук документів здійснюється за автором, назвою, ключовими словами, датою публікації.
JSTOR – електронна цифрова бібліотека, яка містить наукові матеріали з математики, економіки, медицини, політики, гуманітарних наук тощо.
Journals4Free – портал журналів відкритого доступу. Понад 7000 назв академічних журналів! Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою, чи присутністю в базах даних.
Ingenta Connect – багатогалузева реферативна база даних (хімія, фізика, комп'ютерні науки, математика, біологія, медицина, економіка, соціальні науки та ін.) пропонує доступ до 4,5 млн статей з 13,5 тис наукових журналів таких відомих видавців, як Elsevier, Springer, IOP Publishing, Taylor and Francis, NPG та ін.
OMICS International – електронна база даних відкритого доступу. Включає в себе понад 1000 наукових журналів і понад 700 матеріалів наукових конференцій в таких галузях як медицина, хімія, біологія, інформатика, математика, фізика, сільське господарство, харчова інженерія, ветеринарія, психологія, соціальні і політичні науки, бізнес.
Open Access Infrastructure for Research in Europe (OpenAIRE) – база даних, спрямована на зберігання й поширення наукових статей з таких галузей знань, як енергетика, навколишнє середовище, здоров’я, когнітивні системи взаємодії, електронні інфраструктури, соціально-економічні й гуманітарні науки.
Oxford Journals – повнотекстова база даних журналів видавництва Оксфордського університету, яка представляє академічні і науково-дослідні журнали з різних галузей знань.
ScienceDirect – одна з найбільших онлайн-колекцій опублікованих наукових досліджень. Належить голландському видавництву Elsevier. Колекція містить майже 12 мільйонів елементів контенту з більш ніж 3500 журналів і понад 34000 електронних книг, довідників, наукових збірників. Анотації більшості статей знаходяться у вільному доступі. Доступ до повного тексту статті вимагає передплати.
SpringerOpen – проект видавництва Springer, який публікує та надає безкоштовний доступ до понад 160 наукових рецензованих журналів та близько 40 книжок в галузі природничих наук та медицини.
Crossref – це об'єднання наукових видавництв, яке розвиває загальну інфраструктуру для підтримки більш ефективних наукових комунікацій. Система цитування Crossref сьогодні охоплює понад 68 мільйонів журнальних статей та інших елементів контенту (книги, дисертації, технічні звіти і т.д.) з тисяч наукових і професійних видавців по всьому світу. Відкритий доступ.
OAIster – зведений каталог мільйонів записів, представляє відкритий доступ до цифрових ресурсів. OAIster "збирає" описову інформацію (метадані) з колекції відкритого доступу по всьому світу, використовуючи OAI-PMH (the Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting). Відкритий доступ.
PubMed – бібліографічні бази даних Національної медичної бібліотеки (США) та Національного інституту здоров’я (США), що охоплюють різні медичні дисципліни.
Taylor & Francis – база даних, яка надає вільний доступ до бібліографічних описів і рефератів статей з більш 200 журналів з медицини та суміжних галузей. Глибина архіву варіюється від видання до видання, для більшості доступний архів починаючи з 1997 року.
WorldCat – найбільша у світі бібліографічна база даних, яка налічує понад 240 млн записів всіх видів творів на 470 мовах світу. База створюється спільними зусиллями більш ніж 72 тис бібліотек з 170 країн світу в рамках організації Online Computer Library Center.
Інтернет-ресурси
Acronym Finder – найбільша та найповніша довідкова база акронімів та абревіатур, яка містить понад 1 млн скорочень та їхніх тлумачень з різних галузей знань. Зокрема, на ресурсі представлено розділ "Наука та медицина".
ArXiv – найпопулярніший відкритий архів рефератів та повних текстів наукових публікацій, створений на базі бібліотеки Корнельського університету. Містить більше 684 тис електронних публікацій з фізики, математики, комп'ютерних наук, біології, фінансів та статистики.
BioRxiv – безкоштовний архів електронних публікацій наукових статей та їх препринтів із біомедичних наук та наук про життя.
DANS (Data Archiving and Networked Services) – електронний архів та сервісна організація з архівування даних та мережних послуг. Архів об’єднує колекції з мистецтва, гуманітарних і соціальних наук, охорони здоров'я та ін. DANS створена інститутом Нідерландської Королівської академії мистецтв і наук, підтримується Урядом Нідерландів (KNAW) та Організацією з наукових досліджень (NOW).
De Gruyter – відоме академічне видавництво книг та журналів (раніше – Versita). Випускає в світ понад 400 назв (і власних, і "запрошених") академічних журналів з різних дисциплін, здебільшого з країн Центральної та Східної Европи.
Deutsche Digitale Bibliothek – віртуальна національна бібліотека Німеччини. DDB забезпечує централізований доступ до цифрових документів, а саме, книг, документів і файлів, архівних документів, творів образотворчого мистецтва, звукових записів, фільмів. У проекті бере участь велика кількість установ та організацій- учасників, а головними серед них є найбільші бібліотеки ФРН – Німецька національна бібліотека, Баварська державна бібліотека та Берлінська державна бібліотека.
The Directory of Open Access Repositories (OpenDOAR) – пошук достовірної наукової інформації у відкритих репозитаріях у всьому світі, який підтримується службою SHERPA Університету Ноттінгема. Надає можливості пошуку наукових матеріалів за різними галузями знань у понад 2 600 е-архівах.
E-Books Directory – безкоштовний веб-ресурс, з якого можна завантажити книги, документи, лекції, технічні документи. Ресурс містить посилання на більш ніж 1780 електронних книг, перерахованих у 392 категоріях, в тому числі з бізнесу, комп'ютерних наук, техніки, гуманітарних наук, літератури, медицини і багато іншого.
Electronic Journals Library. Бібліотека електронних журналів з 1997 р. в рамках проєкту університетської бібліотеки Регенсбурга, у співпраці з Бібліотекою технічного університету Мюнхена пропонує швидкий, структурований і уніфікований доступ (англійською та німецькою мовами) до наукових повнотекстових журналів. Вона охоплює 76 419 назв, з яких 13 923 журналів з усіх галузей знання видається тільки в електронному вигляді. 45575 найменувань журналів знаходяться у вільному доступі в повнотекстовому варіанті. Повний доступ до всіх видань мають установи, які беруть участь у проєкті.
Europe PubMed Central – архів повнотекстових, рецензованих наукових публікацій.
HighWire Stanford University – проєкт бібліотек Стенфордського університету - видавнича платформа, що надає доступ до журналів (в тому числі по медицині), книг, довідкових видань. Ресурс містить повнотекстові статті, частина з яких доступна безкоштовно. Глибина архіву – з 1953 р.
PubMed Central – цифровий архів журналів Національної бібліотеки США з медицини зі статтями з біомедичних наук та наук про життя у відкритому доступі.
Scribd– cоціальний сервіс, який дозволяє будь-якому користувачу інтернету легко публікувати, розповсюджувати та спільно використовувати електронні книги, документи, презентації, інформаційні бюлетні та інше. Документи з Scribd показуються в спеціальному флеш-модулі, який можна також вставляти й на будь-які сторінки (наприклад, блоги), використовуючи наданий сервісом HTML-Код.
The British Library – портал бібліотеки Великої Британії, на якому представлені електронні ресурси, об’єднані у колекції за типами ресурсів чи тематичним принципом: колекція електронних дисертацій, колекція веб-сайтів Великої Британії, оцифровані рукописи, оцифровані газети Великої Британії.
Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України – бібліотека відкритого доступу надає безкоштовний доступ читачів до наукової інформації в Інтернет з правом читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, проводити пошук, посилатися на повнотекстові статті, індексувати, тобто використовувати її з законною ціллю без фінансових, юридичних і технічних перешкод. На сьогодні налічує понад 6 500 назв видань.
Наукова періодика України – портал наукової періодики Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського НАН України представляє відкритий доступ до наукових журналів та збірників наукових праць, виданих в Україні, містить понад 35 000 назв видань.
Центр тестування при МОЗ України – інформаційні банки тестових завдань: Крок-1, Крок-2, Крок-3.
Спеціалізована сторінка сайту "Український медичний часопис" – рубрика "Академія – дистанційне навчання онлайн" за майже 8 років свого існування перетворилася в повномасштабний навчальний проект, корисний і зручний для практикуючих лікарів багатьох спеціальностей. Завдяки проекту кожен лікар отримує можливість підвищувати рівень своїх знань за вибраною спеціальністю шляхом багаторазового засвоєння матеріалу лекцій провідних фахівців післядипломної освіти, а згодом – перевірити їх в системі тестування online. Особа, яка успішно склала тестове завдання з певної теми, отримує сертифікат про засвоєння матеріалу та 1 бал для атестації на присвоєння (підтвердження) лікарської кваліфікаційної категорії, що надає додаткові переваги під час проходження передатестаційних циклів і циклів тематичного вдосконалення на базі НМАПО імені П.Л. Шупика МОЗ України.
BASE (Bielefeld Academic Search Engine) (Німеччина) – одна з найбільших у світі пошукових систем, спеціалізованих на пошуку наукових документів відкритого доступу в Інтернеті. Оператором BASE є бібліотека університету Білефельд (Німеччина). BASE збирає, нормалізує та індексує дані серверів репозитаріїв за допомогою "Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting" (OAI-PMH). На додаток до метаданих OAI, BASE індексує вибрані веб-сайти і локальні дані бібліотек. Усе це разом можна шукати через один інтерфейс.
Google Scholar – вільно доступна пошукова система, яка індексує повний текст наукових публікацій всіх форматів і дисциплін. Google Scholar включає статті, що опубліковані в журналах, зберігаються в репозиторіях або знаходяться на сайтах наукових колективів чи окремих вчених.
Google Books – сервіс повнотекстового пошуку по книгам, оцифрованих компанією Google (понад 10 мільйонів книг із найбільших бібліотек США). Бібліотека пропонує мільйони відмінних видань, з якими можна ознайомитися або прочитати їх абсолютно безкоштовно.
Healthline – пошукова система, яка пропонує користувачам пошук інформації про здоров’я на найкращих світових веб-сайтах. Також можна скористатися вибіркою медичних новин, пошуком за основними симптомами та хворобами. Для ретельного вивчення людського тіла, а також медичної термінології англійською мовою ресурс пропонує анатомічний атлас у 3D.
OpenMD.com – це пошукова система, яка дозволяє легко знаходити високоякісну медичну інформацію. OpenMD.com здійснює пошук у мільярдах документів з державних установ, глобальних організацій охорони здоров’я, медичних журналів і довідкових сайтів.
WorldWideScience.org – глобальна наукова пошукова система, яка здійснює пошук інформації по національних та міжнародних наукових базах даних та порталах.
Among Doctors – європейська соціальна професійна медична мережа, в якій лікарі можуть спілкуватися з колегами, обмінюватися ідеями, коментувати клінічні випадки, створювати робочі групи. До складу платформи входить база міжнародних вакансій для лікарів. Ресурс також надає інформацію про міжнародні медичні конгреси та заходи з можливістю забронювати місця на них.
DailyRounds – платформа для лікарів, в якій поєднано соціальну мережу та медичний журнал. Міжнародний англомовний ресурс для студентів-медиків, аспірантів і фахівців в різних галузях медицини, визнаний медичною спільнотою. Постійно оновлює медичні новини та статті з найсучаснішою інформацією.
Figure1 – мережа для професіоналів в галузі медицини, створена з метою демократизації медичних знань та поліпшення майбутнього охорони здоров'я. Мільйони фахівців використовують платформу для безпечного обміну клінічними випадками і обговорення процесу лікування. База візуальних даних дозволяє відправляти, коментувати і здійснювати пошук зображень. Для захисту конфіденційності пацієнтів ідентифікаційна інформація з зображень видаляється.
Mayo Clinic Social Media Network – професійна соціальна мережа та навчальне співтовариство, до складу якого входять лікарні, медичні працівники, а також пацієнти з усього світу. Створена на основі соціальної мережі клініки Mayo для поліпшення надання медичних послуг та просування по службі.
ResearchGate – науковий портал та соціальна мережа для вчених та дослідників, найбільше зорієнтована на представників природничих і точних наук. Надає такі мережеві додатки, як семантичний пошук, спільне використання файлів, обмін базою публікацій, форуми, методологічні дискусії і т.д.
Sermo – одна з найбільших і найуспішніших соціальних мереж, призначена виключно для лікарів. SERMO об'єднує понад 800 000 практикуючих лікарів світу для кращої комунікації та обміну професійними знаннями. Медики запитують і отримують відповіді від своїх колег, спільно розбирають важкі клінічні випадки. Всі дані про пацієнтів анонімні.
Організації
Міністерство охорони здоров'я України – офіційний сайт МОЗ України.
Міністерство освіти і науки України – офіційний сайт МОН України.
International Agency for Research on Cancer (IARC) – міжурядове агентство у складі Всесвітньої організації охорони здоров'я.
International Diabetes Federation об'єднує діабетичні організації з понад 170 країн.
World Gastroenterology Organisation – Всесвітня організація гастроентерології, що являє собою федерацію з 108 національних товариств і 4 регіональних асоціацій гастроентерологів.
World Health Organization – офіційний сайт Всесвітньої організації охорони здоров’я.
World Organisation of Family Doctors (WONCA) – організація, що об'єднує сімейних лікарів світу.
ABPN – американська колегія психіатрів і неврологів.
American Academy of Neurology – сайт міжнародної професійної організації Американської академії неврології, що надає доступ до сучасних наукових досліджень з неврології.
American College of Cardiology – американськa колегія кардіологів.
American Medical Association (Американська медична асоціація) – найбільша асоціація лікарів та студентів в США.
American Psychiatric Association (APA) – найбільш авторитетне професійне об'єднання психіатрів з США та інших країн світу.
American Society of Nuclear Cardiology – американське товариство ядерної кардіології, яке є професійною організацією міжнародного масштабу і надає різні програми підвищення кваліфікації з ядерної кардіології та серцево-судинної комп'ютерної томографії.
American Urological Association – американське товариство урологів.
Всеукраїнска асоціація ендоскопістів – асоціація лікарів-ендоскопістів України.
European Society of Cardiology – європейське товариство кардіологів.
European Association of Urology – європейське товариство урологів, є провідним об’єднанням з урологічної практики, досліджень та освіти, яке має на меті підвищити рівень урологічної допомоги в Європі та за її межами.
Американська стоматологічна асоціація
Академія лазерної стоматології США