20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. Ми вшановуємо пам’ять громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності 2013-2014 років, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє нашої країни. 

Саме тоді Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи, Відваги, Єдності і Честі. Безстрашні беззбройні люди, прикриваючись дерев'яними щитами, протистояли збройним силовикам. 

Всіх загиблих на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській, українці канонізували – за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом і назвали Небесною сотнею. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17. Кожен з них мав свою родину, друзів, свої захоплення, свої нагальні справи… і Батьківщину – одну на всіх. 

Революція 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Євромайдану. Вони - символ і взірець жертовності та героїзму. Це засвідчує, що українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи свої права та свободи. 

Книги:

- Івченко В. 2014 

- Небесна сотня: антологія майданівських віршів 

- Терейковська С. Небесна Сотня. Життєписи

- Трайдакало О. Майдан. Погляд зсередини

- Виноградов О. Слово майдана

- Мухарський А. Майдан. (Р)еволюція духу

Гук Н.  Євромайдан. Звичайні герої

 

Sumy State University Library
116, Kharkivska st.
40007 Sumy, Ukraine

  +38 (0542) 68-79-29
  info@library.sumdu.edu.ua

When using materials from the site of the Library of the SumDU, the reference to the resource is necessarily!

library.sumdu.edu.ua