Медіадайджест

 

 

Україна та світ | Медіадайджест | Січень-Лютий 2024

 

НОВИНИ МЕДІАСФЕРИ

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розказав про нововведення, що стосуються захисту українського інформаційного простору та прав громадян на отримання інформації державною мовою. Так в Україні з 1 січня зросла мінімальна частка української мови в загальнонаціональних і регіональних аудіовізуальних медіа.

Мінцифра разом з партнерами та профільними експертами розробила рекомендації з відповідального використання штучного інтелекту в медіа. Мета — ознайомити українських журналістів з актуальними міжнародними практиками в цій сфері.

 

ЖУРНАЛІСТИКА

Сотвори собі кумира. Чи варто рекомендувати студентам наслідувати стиль відомих журналістів? Про це йде мова у колонці для JTA викладача  інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Ігоря Дармостука. Як виробляти власну основу стилю молодим журналістам?

У січні 2024 року експерти ІМІ зафіксували в Україні 23 випадки порушень свободи слова. З них у 17 випадках відповідальність лежить на українській стороні. Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

 

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ

У 2023 році відновилися чи продовжують працювати різні проєкти, які допомагають посилити навички медіаграмотності українців. «Детектор медіа» підбиває підсумки медіароку-2023 традиційними оглядами ключових подій і тенденцій у світі медіа. У статті наведено інтерв`ю Валентини Аксьонової, експертки зі стратегічних комунікацій, комунікаційної аналітикині UNDP (ПРООН) в Україні.

 

РЕКЛАМА. PR

Комунікаційники рухаються за розвитком технологій, реагують на зміни медіаринку, на великі суспільні потрясіння на кшталт війни чи пандемії коронавірусу. Тому за останні роки на передній план вийшли вміння організувати свій робочий час віддалено, швидко реагувати, екологічно спілкуватися онлайн (привіт любителям капслоку). Люди все частіше шукають інформацію в соцмережах, отже, нам потрібне знання SMM, а через пандемію та війну антикризові комунікації стали must know для піарників. Як розвиватися у креативних командах?

 У матеріалі мова піде про рекламні кампанії різних років, які висвітлювали роль та досягнення жінок, потенційно прокладаючи шлях для майбутніх святкувань Міжнародного жіночого дня.

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

Блогінг-2024: тренди нового року в соцмережах.  Куди ж прямують сторіз і їхні автори, чого прагнуть і як будуть демонструвати себе світові 2024 року, розповіла Mind блогерка, авторка концепції оранжевого блогера та підприємиця, засновниця першої в Україні блогерської конференції «Orange Forum»  Аніта Соловей.

 Інновації та тренди у відеоконтенті для соцмереж. Які можливості для втілення креативних задумів та нових механік взаємодії відкриваються завдяки новаціям у відеоконтенті для соцмереж?

 

ДІАЛЕКТОЛОГІЯ

Діалекти української мови. Як говорять про зиму в українських регіонах? На які групи поділяються українські наріччя? Детальніше у матеріалі.

 

ЛІТЕРАТУРА

У сьогоденні, коли технології штурмують наше життя та змінюють звички, досі існують свята й події, які нагадують нам про невмирущу цінність культури та знань. День книги, поезії, писемності… Але по-справжньому особливим є свято для закоханих у книжки — День книгодарування. Розголос таких подій на весь світ позитивно впливає на щоденне читання книжок та прослуховування аудіокнижок українцями.

На аукціоні продали єдину прижиттєву книгу Василя Симоненка з його автографом. На форзаці поет залишив напис: "Катю! Ave, юна самогубко, morituri te salutant". Кількість підписаних книг невідома, але в історіях аукціонів не було жодної.

  

НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ

“Країна жіночого роду” – це 26 розповідей про видатних українок ХХ століття, написані різними авторами. Про долю деяких героїнь цієї книжки хтось, можливо, почує вперше, однак їхню роль в українській історії не варто применшувати. Це лікарки, учительки, учасниці національно-визвольного руху, політув’язнені, журналістки, військовички, культурні діячки… Без них — сильних, активних, відданих — сторінки нашого роду були б зовсім інакшими. Це унікальні інтерв’ю, спогади, листування та  архівні документи. Упорядником збірки є історик, журналіст, головний редактор проєкту «Історична правда» Вахтанг Кіпіані.

Презентація книги «Імена України. 100 митців. ХХ століття» Сергія Побожія. Книга представляє собою добірку біографічних відомостей та творчого доробку українських митців образотворчого та декоративного мистецтва, творчість яких припадає на ХХ століття.

 

Чи була корисною для Вас інформація?

  

 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua