Україна та світ | Бізнес і підприємництво | Лютий 2024

 

НОВИНИ У СФЕРІ ЗАКОНОДАВСТВА

Верховна Рада ухвалила  закон про спрощений порядок зміни цільового призначення земельних ділянок. Метою цього документа є створення сприятливих умов для реалізації інвестиційних проектів, спрямованих на відновлення економіки України шляхом спрощення процедури зміни цільового призначення земельних ділянок.

Президент України підписав укази про утворення Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану та Всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні". Основними завданнями Ради є системний аналіз забезпечення в умовах воєнного стану права на підприємницьку діяльність та формування державної політики щодо гарантування права на підприємництво.

 

ЕКОНОМІКА В УМОВАХ ВІЙНИ

Якою буде внутрішньополітична ситуація у країні у 2024-му? Чи вдасться досягти взаємодії влади з бізнесом? Чи можлива лібералізація і демократичний поступ під час війни? Що робити з поверненням українців додому і з людським потенціалом загалом? Яким має бути новий суспільний договір? Ці питання лягли в основу обговорення під час дискусійної панелі «2024: сценарії для країни».

 У січні 2024 року інфляція зафіксована на найнижчому рівні з 2020 року – 4,7% у річному вимірі. Значна увага цього року буде приділена утриманню достатньо високих відсоткових ставок за гривневими інструментами. У I кварталі 2024 року фінустанови очікують зниження вартості запозичень як від бізнесу, так і від населення, але обсяги фінансування залишатимуться стабільними. Кількість нових вакансій на ринку праці зросла,  але активність шукачів роботи стабільно низька. Центр економічної стратегії підготував інтерактивний Трекер економіки України під час війни.

 Темпи приросту реального ВВП становили 3,1%, споживча інфляція сповільнилась до 4,7 % дпр,  гривня стабілізувалась через кращий баланс між експортом та імпортом.  Енергосистема зберігає збалансованість попри російські обстріли. Страйк польських фермерів перешкоджає зовнішній торгівлі України. Інститут економічних досліджень та політичних консультацій  опублікував черговий випуск Макроекономічного моніторингу України.

Фермери у низці країн ЄС проводять акції протесту. Чому саме зараз? І як це повʼязано з Україною? У новому випуску подкасту «Що з економікою» говоримо про це із заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, торговим представником України Тарасом Качкою.

 

ПОВОЄННЕ ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Офіційні новини та думки експертів про хід формування та реалізації Плану відновлення України, міжнародну підтримку та економічне зростання  ̶ у черговому Дайджесті відновлення України від Офісу реформ КМУ.

Будувати краще, ніж було, «зеленіше» та інклюзивніше – такий лейтмотив Будівельного форуму «Енергоефективне відновлення України». Тож після війни на нас чекає виконання безпрецедентного для сьогодення завдання – відбудови усього, знищеного ворогом. Причому, відбудовувати треба на якісно новому рівні – з «поглядом у майбутнє» та з урахуванням сучасних цивілізаційних стандартів і вимог.

 

БІЗНЕС

Український бізнес демонструє стійкість в умовах повномасштабної війни та знаходить нові інструменти для розвитку. Збільшилась частка компаній, які працюють на повну, перестали втрачати клієнтів та замовників — це свідчить про стабілізацію бізнес-діяльності впродовж 2023 року. Все більше українських компаній знаходять джерело зростання у виході на зарубіжні ринки. Такі дані оприлюднені у щорічному дослідженні Київстар Бізнес, яке базується на опитуванні представників бізнесу різних масштабів та галузей.

 Посилення інтенсивності бойових дій, невизначеність щодо строків та обсягів надання зовнішньої фінансової допомоги, блокада західних кордонів, зростання виробничих витрат на посилення кіберзахисту, брак кваліфікованих кадрів, а також сезонне послаблення економічної діяльності на початку року сприяли погіршенню оцінок ділової активності підприємств усіх секторів. Про це свідчать результати щомісячного опитування підприємств, яке провів НБУ у січні.

 

РЕКЛАМА. БРЕНДИНГ

Неочікуваний та стрімкий ріст, який стався на рекламному ринку України, перевершив всі очікування. Ринок зміг адаптуватись та відновити роботу в цей важкий період. Андрій Кроленко, керуючий партнер медійного агентства Forward Media, про  нові напрямки та актуальні тренди в рекламі у 2024 році.

Під впливом цифрових технологій маркетинговий ландшафт наразі зазнає усе кардинальніших змін. Диджитал-спеціалісти фокусуються на завданнях стратегічного рівня, а рутинну роботу прагнуть оптимізувати. Це дає змогу реалізовувати масштабні рекламні кампанії і водночас знаходити персоналізований підхід до кожного користувача. Розберемо детальніше ці й інші важливі тренди PPC-маркетингу поточного року, які допоможуть будь-якому бізнесу досягати своїх цілей ефективніше.

 Іноді підприємці гальмують розвиток бізнесу, оскільки не хочуть привертати до себе увагу або вважають це зайвим. У світі інформаційних технологій складно уникнути публічності, і надмірна скромність не завжди прикрашає власника бізнесу. Адже якщо про вас неможливо нічого дізнатися через Google, виникає думка: що ви приховуєте? Чому про вас не говорять партнери і колеги? Розвиток власного бренду створює інформаційне поле, що робить вас видимими і допомагає знаходити клієнтів. Крім того, ви отримуєте таку перевагу, як особистий гудвіл.\

 Як студенти з Одеси створили диджитал-гіганта? У новому випуску подкасту «Бесіда про бренди» говорили зі  співзасновником диджитал-агенції Netpeak Андрієм Чумаченком про заснування компанії, перші івенти та складнощі SEO-ніші.

 

РИНОК ПРАЦІ

Кадровий портал grc.ua опублікував результати дослідження «Барометр ринку праці України 2023. Прогнози на 2024». Мета дослідження – отримати аналітичні дані стосовно викликів ринку праці та основних тенденцій під час воєнного стану, змін щодо управління людьми, мотивації і навчання працівників, їх ефективності в умовах воєнних реалій і факторів, які здатні повернути людей з міграції в Україну.

Повномасштабне вторгнення призвело до того, що ринок праці майже завмер. У рамках міжнародної конференції «Відбудова України: про людей і для людей», організованої «Вокс Україна», спікери поділилися своїми думками про те, яка ситуація з ринком праці сьогодні та які зміни безробіття, структури та динаміки ринку праці прогнозуються.

  

СВІТОВА ЕКОНОМІКА

Міжнародний валютний фонд спрогнозував, що у 2024 році світова економіка зросте на 0,2 відсоткового пункту до 3,1%. Про це йдеться у січневому огляді World Economic Outlook. Покращення оцінки МВФ пов'язує з вищою, ніж очікувалося, стійкістю економіки Сполучених Штатів й низки держав із ринком, що формується, і країн, які розвиваються, а також з бюджетною підтримкою в Китаї.

Напередодні Міжнародного економічного форуму, що відбувся в січні 2024 р., Світовий банк оприлюднив звіт «Global Economic Prospects». В аналітичній записці проаналізовано представлену у звіті інформацію щодо перспектив на найближчі два роки світової економіки, економічного розвитку регіонів і ситуації в Україні та рф, а також стосовно світових цін на важливі для України товари.

 Japan lost the status of the world's third largest economy to Germany in 2023. In addition, the country fell into recession for the first time in five years in the last quarter of 2023 due to weak domestic demand. This was announced by the Cabinet of Japan

                                                         

НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ

Вебінар «Репозитарій СумДУ як один з інструментів видимості наукових і освітніх здобутків університету». На ньому було розглянуто нормативну базу та принципи наповнення репозитарію СумДУ; розкрито важливість самоархівування; зосереджено увагу на особливостях депонування та алгоритмі розміщення робіт. До вашої уваги запис вебінару.

З метою підтримки аспірантів на всіх етапах дослідницької діяльності бібліотека університету Ліверпуля розробила цикл вебінарів, який охоплює широкий спектр тем. Дата події: 04.03 - 25 03. 2024.

 

  

 

Чи була корисною для Вас інформація?

  

 

Бібліотека Сумського державного університету
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

  +38 (0542) 68-79-29
  info@library.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту Бібліотеки СумДУ посилання на ресурс обов’язкове!

library.sumdu.edu.ua