Дайджест з кібернетики та Data Science
Україна та світ | Дайджест з кібернетики та Data Science| Січень-Лютий 2024
БІЗНЕС-АНАЛІТИКА
Використання даних та аналітики для оптимізації рекламних кампаній. Чому саме дані та аналітика стали такими важливими? Відповідь полягає у здатності зрозуміти та передбачити потреби вашої аудиторії. У цій статті розглянуто, як саме збір та аналіз даних можуть трансформувати ваші рекламні кампанії, забезпечуючи не тільки краще розуміння вашої аудиторії, але й значне підвищення вашого ROI.
В сучасному світі, де обсяги даних швидко зростають, аналітика стає невід'ємною частиною багатьох галузей. Python і аналітика даних: що треба знати та приклад проекту.
Тренди в бізнес-аналізі у 2024 році. П’ять основних речей, з якими бізнес-аналітики матимуть справу у 2024 році.
Яка роль штучного інтелекту в бізнес-аналізі? Для бізнес-аналізу, зокрема, великою перевагою штучного інтелекту є те, що він здатний автоматично збирати і обробляти набагато більше інформації, ніж людина (або навіть команда людей), за той самий проміжок часу.
Про продуктову аналітику за 7 хвилин: обов’язки, необхідний стек, Soft Skills і Hard Skills такого спеціаліста. Чим займається продуктовий аналітик, як ним стати, як впливає на розвиток продукту, необхідний стек та які навички важливі? Про все це розповідає Євгенія Сонькіна, Analytics Team Lead в OBRIO, продуктовій IT-компанії з екосистеми бізнесів Genesis.
ЗАХИСТ ДАНИХ
Офіс Омбудсмана, Мінцифра та проєкт EU4DigitalUA, що фінансується ЄС, презентували рекомендації з дотримання прав людини та обробки персональних даних у сфері ШІ. Перш за все йдеться про захист права на приватність під час впровадження та застосування цієї технології. Основна мета документа — ознайомити українські компанії та державні органи з правилами етичного використання штучного інтелекту, щоб запобігти порушенню прав людини.
Хто такі дата-брокери і як вони розкривають нашу персональну інформацію. Завдяки дата-брокерам наші дані не лише перетворюються на товар, але й створюють додану вартість: їх можна купити дешевше, а продати дорожче.
КАР’ЄРНІ МОЖЛИВОСТІ
Леонід Чашніков, інженер програмного забезпечення в Meta, розповідає про побудову кар’єри в Data Engineering, Data Science та AI/ML. Зокрема фахівець наголосив, у чому полягає ключова відмінність між цими напрямами та які кроки допоможуть розпочати кар’єру в кожному з них.
ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ
Лише через один рік після появи на ринку ChatGPT 54% американських компаній вже використовували генеративний штучний інтелект у деяких аспектах свого бізнесу. І це лише початок. Що потрібно врахувати організаціям, аби не відстати від цього тренду?
Keeping it real: How to spot a deepfake. In a world where you can create a virtual clone of a person in minutes, how do we know what's real? It may sound like dystopian science fiction, but deepfakes are a reality causing severe social, financial, and personal harm.
Що чекає штучний інтелект у 2024 році: 4 головні тренди. До оцінок Массачусетського технологічного інституту (MIT) варто прислухатися: їхні прогнози на 2023 рік справдилися майже в повному обсязі, і поточні прогнози, до речі, вже почали збуватися.
7 наукових новин за результатами Давоського форуму. Серед тем у фокусі форуму 2024-го — штучний інтелект як рушійна сила економіки й суспільства. Науковці та бізнесмени-практики в галузі технологій обговорили поточний рівень розвитку ШІ та його перспективи.
Як ШІ створює зображення: детальне пояснення. Це не окрема технологія, а скоріше сукупність методів і підходів, які дозволяють машинам навчатися, міркувати та діяти автономно.
Про те, яке майбутнє чекає ШІ, чи може він становити реальну загрозу людству, які розробки проводять в Україні та як новітні технології на основі ШІ можуть працювати проти нас у цій війні, розповів завідувач відділу теорії цифрових автоматів Інституту кібернетики імені В. Глушкова НАН України, доктор фізико-математичних наук Олександр Летичевський в інтерв'ю РБК-Україна.
МОВИ ПРОГРАМУВАННЯ
Rust: переваги і недоліки. Що пропонує ця мова для IoT-проєктів. З розширенням сфери застосування IoT зростає потреба в міцних та надійних технологіях. Тут велику роль відіграють мови програмування, які є основою розробки IoT.
Вибір правильної мови програмування: тенденції й тренди. З огляду на величезну кількість доступних мов програмування, однією з найбільших проблем є визначення того, яка з них найкраще підходить для конкретного проєкту. Порівняння різних функцій і синтаксису мов може бути складним.
Рейтинг мов програмування-2024: з якими мовами працюють та що планують вчити айтівці різних напрямків. Серед українських айтівців найбільш популярна мова програмування все ще JavaScript, TypeScript — мова року за темпом зростання. Python — на третьому місці. Rust — улюблена, але досі малопоширена.
Best Programming Languages for Data Visualization. In the dynamic landscape of data-driven decision-making, the role of data visualization is paramount. Choosing the right programming language can significantly impact the effectiveness of presenting complex data in an understandable and insightful manner.
БЛОКЧЕЙН
Дослідження блокчейн-ігор: підсумок 2023 року та крадькома погляд у 2024 рік. Блокчейн-ігри вважаються важливим каталізатором широкого впровадження Web3 технології. На відміну від інших складних доменів, концепція внутрішньоігрових валют і ігрових предметів у традиційних іграх існувала задовго до появи криптовалют у блокчейні. Це робить блокчейн-ігри більш доступною точкою входу для широкої громадськості.
РОЗРОБКА ТА ДИЗАЙН ІГОР
Застосування нейромережі Stable Diffusion в роботі з казуальною графікою. Досвід і лайфхаки. Олена Саміло, Lead 2D Artist компанії Smart Project, вже близько року з командою тестує нейромережу Stable Diffusion для більш ефективного виконання в робочих цілях. У матеріалі йдеться про особливості такої взаємодії та наочні результати.
Нова ера геймінгу. Суперпотужні комп’ютери вже можна не купувати, замість них працюватимуть cloud-сервіси. Як хмарні технології трансформують користувацький досвід, ігрову індустрію та ІТ-екосистему?
Зроблено в Україні. Підсумки 2023 року з українськими розробниками ігор. 2023 рік був дуже вдалим для українського ринку розробки ігор. І хоча AAA-проєктів від українських розробників у минулому році не було, але вистачало A-ігор та інді-проєктів.
Розробка гри на C# WPF. Створюємо гру без ігрового двигуна. Розробка ігор – захоплюючий та пізнавальний процес. У матеріалі показаний процес створення простої гри на базі мови C# з використанням технології WPF для створення інтерфейсу та дизайну користувача
НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ
Триває доступ до системи міжбібліотечного абонементу RapidILL від компанії Clarivate, а це можливість швидко та легко отримати доступ до колекцій понад 500 провідних бібліотек світу. Якщо вам знадобиться стаття або розділ книги, скористайтеся сервісом RapidILL. Як скористатися, детальніше на сайті бібліотеки.
До Вашої уваги навчальний посібник «Об'єктно-орієнтоване програмування» (2023 р.) В. Григоровича, який містить теоретичні відомості, приклади, методичні вказівки щодо їх розв'язування, питання і завдання з контролю знань.
Чи була корисною для Вас інформація?